HOTEL LAJTA PARK

B&B LAJTA PARK

LAJTA GARDEN

Virágzó Város - Mosonmagyaróvár - 2016

Magyarországon a ’90-es évek közepe óta hirdetik meg a „Virágos Magyarországért” környezetszépítő versenyt, melynek lebonyolítását a Magyar Turizmus Zrt. végzi. Ezáltal hazánk az egyik legrangosabb európai versenybe - a Európai Virágos Városok és Falvak Versenyébe - is bekapcsolódott. A verseny kb. 25 000 település között teremt minden évben kapcsolatot, mintegy ötvenmillió embert mozgósít a környezet szépítése, az élettér minőségének javítása érdekében. Mosonmagyaróvár több mint tíz éve részt vesz a megmérettetésen, eddig kilenc alkalommal kapott elismerést tevékenységéért, de a legmagasabbat, a fődíjat idén érdemeltük ki. A magyar versenyben legjobb eredményt elért falu és város képviselheti hazánkat a nemzetközi megmérettetésben. 

2015 évben Mosonmagyaróvárra esett a zsűri választása, így 2016-ban a nemzetközi zsűri ellátogat városunkba, bemutatkozunk ezen a szinten is. A nemzetközi szempontok szerint minősítik városunkat, a követelményeknek való megfeleléshez alaposan fel kell készülnünk, sok a teendő, melynek anyagi vonzata is jelentős. Immár ismeretes, hogy a nemzetközi zsűri július 1-jén érkezik Mosonmagyaróvárra és július 2-án, szombaton tekinti meg a virágos látnivalókat és a civil szervezetek programjait - olvasható Dr. Árvay István, Mosonmagyaróvár város polgármestere honlapján.

A Hotel Lajta Park csapata gratulál az elisméréshez.

 

 

 
 
 
© 2018 - Hotel Lajta Park
X-Meditor Kft.